At Yarışı Yapay Zeka Tahminleri Uygulaması Fikri Nasıl Ortaya Çıktı

At yarışı yapay zeka tahminleri için  uygulama hazırlama fikri Adak Teknoloji olarak, at yarışlarıyla ilgili hazırlamayı planladığımız bir yazılım için sağlıklı tahminlere ihtiyaç duymamızla ortaya çıktı.

Çağımızın En Önemli Gelişmelerinden Biri: Yapay Zeka

Baktığımızda böyle bir tahmin yayınının olmadığını gördük. Aynı zamanda kupon yapan herkesin benzer bir ihtiyacı olduğunu fark ettik. Bu da bizi at yarışı yapay zeka uygulaması yazmaya yöneltti.

Nasıl hava tahminleri artık %100 bilgisayarlar tarafından yapılıyorsa,  at yarışları için de bunun olması mümkün. Yapay zeka ile hazırladığımız ilk çıktılar at yarışları için yüksek doğrulukta oldu.

Zamanla yazılım mühendislerimiz  geliştirilen yapay zeka ile çok karmaşık hesaplamalarla ve asla insan eliyle elde edilemeyecek sonuçları ortaya çıkardılar.

At Yarışı Yapay Zeka ile Hazırlanan Tahminleri Başarılı mı?

Bu güne kadar hazırlanan uygulamalar ve basılı at yarışı dergilerinde kendi başarılarını istatistiki olarak yayınlayan bir yapı bulunmamaktadır. Tulpar Kuponcu uygulamasında ise geçmiş tüm koşulardaki at yarışı yapay zeka tahmini başarıları yüzde olarak uygulamada açıkça belirtilir. Bunun için çok önemli olan tahmin kılavuzu sayfamızı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Yapay Zeka Nedir?

"Peki bu yapay zeka nedir? Yapay zeka; insan gibi davranışlar sergileme, sayısal mantık yürütme, hareket, konuşma ve ses algılama gibi birçok yeteneğe sahip yazılımsal ve donanımsal sistemler bütünüdür. Başka bir deyişle yapay zeka; bilgisayarların insanlar gibi düşünmesini sağlar. At yarışı konusunda yapay zekanın bize katkısını buradan çıkarabiliriz. Biz birkaç at ve jokey için yine birkaç koşuyu ya da birkaç yıllık veriyi değerlendirebiliriz. Fakat bunu yapay zeka ile yaptığımızda elimizdeki bütün verileri değerlendirebiliriz."

Yeni Nesil Bu Dergi Anlayışı Ne Kazandırıyor?

İlk önce en basit katkısını belirtelim: İnsan eliyle yapılan hesaplamaların yüksek hata olasılığını ortadan kaldırır. Ayrıca Excell gibi bir programın dahi çok daha ötesinde karmaşık hesaplamaları kendini denetleyerek kolaylıkla ve büyük bir doğrulukla yapabilmektedir.

En önemli özelliği ise ham bilgiyi farklı kriterler üzerinden değerlendirilebilmesi için işleyerek yeni kıyas bilgileri oluşturmaktadır. Böylece daha başarılı tahminler için hem doğru hem de daha fazla bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın