fbpx

At Yarışı Yapay Zeka Uygulaması Fikri Nasıl Ortaya Çıktı

At yarışı yapay zeka uygulaması fikri Adak Teknoloji olarak, at yarışlarıyla ilgili hazırlamayı planladığımız bir yazılım için sağlıklı tahminlere ihtiyaç duymamızla ortaya çıktı. Baktığımızda böyle bir tahmin yayınının olmadığını gördük. Aynı zamanda kupon yapan herkesin benzer bir ihtiyacı olduğunu farkettik. Bu da bizi at yarışı yapay zeka uygulaması yazmaya yöneltti.

Nasıl hava tahminleri artık %100 bilgisyarlar tarafından yapılıyorsa,  at yarışları için de bunun olması mümkün. Yapay zeka ile hazırladığımız çıktılar at yarışları için yüksek doğrulukta oldu.

Peki bu yapay zeka nedir? Yapay zeka; insan gibi davranışlar sergileme, sayısal mantık yürütme, hareket, konuşma ve ses algılama gibi birçok yeteneğe sahip yazılımsal ve donanımsal sistemler bütünüdür. Başka bir deyişle yapay zeka; bilgisayarların insanlar gibi düşünmesini sağlar. At yarışı konusunda yapay zekanın bize katkısını buradan çıkarabiliriz. Biz birkaç at ve jokey için yine birkaç koşuyu ya da birkaç yıllık veriyi değerlendirebiliriz. Fakat bunu yapay zeka ile yaptığımızda elimizdeki bütün verileri değerlendirebiliriz.

Bir cevap yazın

Open chat
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?